• Mały Miś w świecie wielkiej literatury

•        W grudniu nasze Przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” autorstwa pani Anety Konefał. Projekt ma na celu rozwijanie czytelnictwa i współpracę między przedszkolami. Patronem honorowym projektu jest Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michałek, Burmistrz Kolbuszowej pan Jan Zuba, ks. dr hab. Jan Niewęgłowski, prof. UKWS oraz Dorota Dziamska, pedagog.

Dzieci już na początku zapoznały się z sylwetką Misia Bruno, który kocha czytanie i podróżowanie. Śladami w/w misia wyruszył z naszego Przedszkola Miś Jerzy. Zadaniem Jerzego jest odwiedzić dziewięć przedszkoli i punktów, bądź oddziałów przedszkolnych: Łęki  Szlacheckie, Gorlice, Żory, Strzelce, Łódź, Swojczany, Kwilcz, Świnoujście, Szczecin i wrócić do domu.

W chwili obecnej Jerzy jest w drodze do Gorlic.

• Kopciuszek

•       16.03.2017 roku grupa „Słoneczek” wzięła udział w V Przeglądzie teatrzyków pt. „Baśniogród”. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały baśń pt. „Kopciuszek”. Mimo tremy przedstawienie udało się. Aktorzy spisali się na medal. Przegląd przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili. Grupa wróciła z licznymi nagrodami i niesamowitymi wrażeniami. Całe przedstawienie organizacyjne wspierały mamy, którym serdecznie dziękujemy.

• Dzien Bezpiecznego Internetu

•        17.02.2017 roku w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem „Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu”. Zajęcia zostały przeprowadzone w jednym oddziale, u „Jeży”, uczestniczyło w nich 17 dzieci.
            Po zajęciach dzieci stwierdziły, że teraz wiedzą jak być bezpiecznym w sieci internetowej.

• Kotki w Kwilczu.

•       28.02.2017 r. dzieci z grupy „Kotki” wybrały się na warsztaty plastyczne oraz warsztaty z szycia „Niteczki Małgosi” do Centrum Kultury i Edukacji  w Kwilczu.

• Bezpieczne ferie

•      W ramach programu „Bezpiecznym krokiem przez przedszkole” pani Arleta Piechocka zorganizowała konkurs „Bezpieczne ferie zimowe”, tuż przed wręczaniem nagród pan Maciej Smoczyk przeprowadził pogadankę z przedszkolakami na temat bezpiecznego organizowania sobie czasu wolnego podczas ferii zimowych.

• Przegląd Piosenki

•      Każda z grup zaprezentowała się w wybranym przez siebie utworze muzycznym, były inscenizacje ruchowe i śpiew…. To była dopiero zabawa. Każda grupa otrzymała od pani Zimy – dyplom pamiątkowy.

• Balik

•       26.01.2017 r. w przedszkolu obył się bal, a na balu pojawiły się barwne postacie – biedronki, pszczoły, bohaterowie z bajek, królewny, policjanci, strażacy. Zabawa była udana, dziękujemy panu Przemkowi Andrzejewskiemu za uświetnienie imprezy.

• Kwileckie Kolędziołki

•       Amelka Szymanek z grupy „Kotki” reprezentowała nasze przedszkole w tegorocznym konkursie powiatowym pt.: „Kwileckie Kolędziołki” w Centrum Kultury i Edukacji w Kwilczu.

• Zuchy w przedszkolu

•      Nasze przedszkole gościło „Zuchy”. Przedszkolacy miały możliwość wspólnej zabawy, a może w przyszłym roku niektórzy z nas włączą się w działalność w ZHP.

• Życzenia

•       Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć Państwu i Dzieciom wszystkiego co najlepsze. Ciepła w sercu i w domu, smacznej kolacji wigilijnej, rodzinnego kolędowania, magicznie spędzonego czasu. A także owocnego, szczęśliwego, pełnego miłości Nowego Roku.

Dyrektor Romualda Molik
            oraz pracownicy przedszkola

• Mały Miś w świecie wielkiej literatury

• Od 05.12.2016 r. nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim projekcie rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Jesteśmy jednym z 380 przedszkoli biorących udział w w/w projekcie.

Nasz miś Jerzy, wyruszył w podróż….
            A my czekamy na gości z Polski….

• Mikołajki

•      Każde dziecko marzy o podarunku od Świętego Mikołaja, tak i też było w naszym przedszkolu, oczekiwanie było wielkie. Każdy przedszkolak otrzymał prezent przygotowany przez Radę Rodziców. Dzieci nie posiadały się ze szczęścia odnajdując w swoim buciku lub pod choinką niespodziankę.

• Teatrzyk

•       Dziękujemy naszym przyjaciołom „Od Książki” – pracownikom Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy – za niezwykłą niespodziankę. 05.12. mogliśmy obejrzeć teatrzyk pt. „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja”.

• Andrzejki

•       Jak to w tradycji polskiej bywa w wieczór andrzejkowy wróżby się odbywają… i tak też było w naszym przedszkolu. Jedni wróżyli sobie w salach oddziałowych, inni z tej okazji wyszli na kręgielnie lub do Tropicany na dyskotekę. Wszyscy doskonale się bawili.

• Pierniki

•      Na początku grudnia w całym przedszkolu pachniało piernikami….. później wszyscy mogli wykazać się kreatywnością w ozdabianiu przepysznych ciasteczek. Rodzicom dziękujemy za pomoc.

•      25.11.2016 r.  – DZIEŃ MISIA, ulubionej maskotki wszystkich dzieci.
            Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia rozpoczęliśmy od oglądania bajki „Miś Uszatek” wspólnie z kolegami z grup: "Rybek" i "Jeżyków". Podczas oglądania wesołych przygód Misia Uszatka odwiedziła nas pani Dyrektor i poczęstowała słoiczkami z miodem, który „podarował” dla wszystkich przedszkolaków Kubuś Puchatek.

• Święto Kredki

•      22.11.2016 r. w przedszkolu odbyło się Święto Kredki, każda grupa prezentowała wybrany przez siebie kolor, dzieci bawiły się kredkami – liczyły, wystukiwały rytm, rysowały i śpiewały piosenkę „Kolorowe kredki”.

• Odwiedziny u Sióstr Elżbietanek

•       „Biedroneczki” odwiedziły Siostry Elżbietanki i złożyły im życzenia, podały kolorowe laurki, pomodliły się wspólnie i zaśpiewały piosenki przedszkolne i religijne. Siostry były bardzo uradowane z odwiedzin 5-latków, poczęstowały dzieci słodyczami i rozdały śliczne obrazki. Dziękujemy miłym Siostrom Elżbietankom i raz jeszcze życzymy zdrówka, radości i Błogosławieństwa Bożego.