• Dowozy

• Dyrektor Przedszkola "Przyjaciół Książki" informuje, że w roku szkolnym 2019/2020 dowozy do Szkoły Podstawowej w Sierakowie nie uległy zmianie i będą się odbywać według rozkładu z ubiegłego roku szkolnego.

Natomiast w związku z zwiększeniem podstawy programowej w klasach VIII zmianie uległy tylko godziny odjazdów
            w czwartki z godz. 14.30 na 15.20 na poszczególnych trasach:

• Sieraków 15.20 (Marianowo, Kobylarnia, Chorzępowo)
            • Sieraków 15.20 (Kłosowice, Ławica, Sieraków)
            • Sieraków 15.20 (Grobia, Przemyśl, Śrem, Chalin, Góra)

Pozostałe trasy bez zmian.

W dniu 02.09.2019 r. (poniedziałek) odjazdy dzieci będą o godz. 10.30 tylko jeden raz. W związku z powyższym prosimy o zapewnienie opieki dzieciom przy odbiorze.

• Zakończenie roku szkolnego

•       19.06.2018 r. z Przedszkolem, swoimi ukochanymi Paniami pożegnały się cztery grupy 6-laktów: „Motylki”, „Nutki”, „Pomidorki” i „Pszczółki”. Życzymy samych sukcesów w szkole oraz bezpiecznych wakacji dla całej społeczności przedszkonej.

• Dzień Dziecka

•       Dużo uśmiechu i radości było w sierakowskim przedszkolu 31.05.2019 roku – obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzieci miały okazję skorzystać z atrakcji i zabaw na świeżym powietrzu.

• Konkurs Powiatowy z języka angielskiego

•      W dniu 17.05.2019 roku odbył się konkurs powiatowy „ Let’s speak english” pod patronatem Starosty pana Rafała Litke.

Dzieci przedstawiły się w języku angielskim, powiedziały co lubią i ile mają lat. Następnie parami zaprezentowały piosenki, które wcześniej przygotowały wraz ze swoimi nauczycielami.

Miejsca ukształtowały się następująco:

I Przedszkole „Przyjaciół Książki” w Sierakowie

I Przedszkole im. Jana Brzechwy w Międzychodzie

II Przedszkole „Pod Topolą” w Kwilczu

III Przedszkole na Bielsku

IV Zespół Szkół im. Jana Pawła II, Przedszkole w Łowyniu

Wszystkim gratulujemy, dziękujemy za wspólną zabawę, a Nauczycielom za trud włożony w przygotowanie wychowanków.

• Dnia 02.05.2019 r. ( czwartek)

w związku z brakiem frekwencji dzieci

– przedszkole będzie NIECZYNNE.

Przepraszamy za utrudnienia

• Informacje dotyczące strajku

Drodzy Rodzice!

W sobotę 27 kwietnia 2019 roku zostaje

zawieszony strajk nauczycieli.

Informujemy, że od poniedziałku 29 kwietnia 2019 roku wznawiamy zajęcia dydaktyczne

według stałego planu pracy przedszkola.

• Wielkanoc

Niech te święta będą pełne nadziei i wiary,
            radosnych spotkań przy wielkanocnym stole,
            oraz smacznego święconego jajka.

życzą Pracownicy Przedszkola

• Zajączek w przedszkolu

Drodzy Rodzice!

Proszę o odbiór paczek przygotowanych przez Radę Rodziców w gabinecie pani Intendent od dnia dzisiejszego, tj. 16.04.2019 r. od godziny 10.00.

• Informacje dotyczące strajku - najnowsze informacje

• Drodzy Rodzice

Nie doszło do porozumienia rządu z przedstawicielami ZNP od dnia 08.04.2019 r. nauczyciele Przedszkola przystąpują do strajku.

Biorąc pod uwagę konieczność dbania o bezpieczeństwo dzieci i zapewnienie im opieki informuję, że może nastąpić odwołanie zajęć.

Zwracam się do Państwa z prośbą o przewidzenie możliwości zapewnienia swojemu dziecku opieki. Może dojść do sytuacji, w której opieka sprawowana nad dziećmi przez Dyrektora przekroczy dopuszczalne maksimum - 25 dzieci.

Bardzo proszę o zrozumienie tej trudnej sytuacji.

Proszę o śledzenie informacji przekazywanych na bieżąco na stronie www.przedszkolesierakow.edupage.org oraz na facebooku.

• Konkurs powiatowy

•         Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz kolega BRAJAN zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Zdrowie w poezji dzieciecej". Konkurencja była liczna i rewelacyjnie przygotowana. BRAJAN - GRATULUJEMY!

• Kot w Butach

•       Dzieci z oddziału „Motylki” wzięły udział w VII Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych „Baśniogród” we Wronkach 13 – 14 marca 2019 roku, pani Sławce i pani Arlecie oraz Rodzicom dziękujemy za wkład w sukces naszych Przedszkolaków.

Poniżej link do przedstawienia:

• Powitanie Wiosny

•         Witaj Wiosno, uciekaj Zimo…. Oj, czekamy na tą Wiosnę, na tarasie dzieci z całego przedszkola czarowały 21.03.2019 r., by piękna pogoda do nas zawitała.