• Akcja z sukcesem

•      Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna za włączenie się w naszą akcję. W sobotę dostarczyliśmy trzy pełne samochody rzeczy do Domu Dziecka.

• Poranek Patriotyczny

•      Lekcja patriotyzmu została przeprowadzona 10.11.2016 r. Wszystkie dzieci wraz z pracownikami przedszkola wzięły udział w uroczystej akademii przegotowanej przez „Słoneczka”, „Misie” i „Jeże”, następnie udaliśmy się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożyliśmy kwiaty.

• Doświadczenia chemiczne

•       W naszym przedszkolu wiele się dzieje… „Rybki” dzięki uprzejmości starszego kolegi – Jasia Paś – mogły poznać świat chemicznych doświadczeń, które budziły wiele zainteresowań.

• Never say never

•       Dzieci z oddziału „Słoneczka” i „Kotki” wzięły udział w apelu pt. „Never say never”.

• Pomagamy

•       Nasze Dzieci pomagają Dzieciom z Domu Dziecka w Szamotułach. Zbiórka na rzecz wychowanków Domu Dziecka zostanie przeprowadzona w dniach 14.11 – 18.11.2016 r.  rzeczy zbierane będą w holu „Nowego Budynku” przedszkola. Z góry dziękujemy za  włączenie się w naszą akcję.

• Dziękujemy....

• DZIĘKUJEMY wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy włączyli się do akcji fundacji Redemptoris Missio „KUP PAN SZCZOTKĘ”. Dzięki Waszej dobroci udało się zebrać aż 66 past do zębów i 69 szczoteczek. W ten sposób każdy z WAS stał się misjonarzem, a uśmiechów dzieci z Afryki na pewno nie zabraknie!!! Dziękujemy!!!

• Smaki jesieni

•       Przedszkolaki „smakują” jesień. Wspólnie z nauczycielem i rodzicami dzieci przygotowywały przepyszne koktajle, soki i sałatki owocowe oraz warzywne. Degustacja sprawiła najwięcej radości.

• Dzień Edukacji Naarodowej

• Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i zdrowia dużego.
            Byście uczyli długie lata i lubili każdego małolata.
            My was lubimy, przyjaźnią darzymy i wielkiego szczęścia życzymy.

Serdeczne życzenia
            Pracownikom Przedszkola
            składają DZIECIAKI

• Bezpieczeństwo przede wszystkim

•       06.10.2016 r. przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk pt.: „Kalejdoskop zagrożeń – bezpieczeństwo”. Dzięki Stasiowi, Dorotka uczy się przechodzenia przez jezdnię, dowiaduje się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nią, kiedy zaufa osobie, której nie zna i jak wiele może przysporzyć problemów sobie i swoim rodzicom. Aktorzy poruszyli wiele istotnych problemów, z których z pewnością nasi milusińscy wyciągną wnioski i cenne wskazówki na całe życie.

• Słoneczka na przejażdżce

01.10.2016 r. grupa przedszkolaków i rodziców pod kierownictwem pani Agnieszki Sokółka uczestniczyła w wycieczce rowerowej do Grobi. Trasa wiodła ścieżką rowerową, aż do Gościńca „Jaroszewskie Wzgórze”. Na miejscu wszyscy uczestnicy piekli kiełbaski na ruszcie i razem się bawili. Była to niezapomniana wycieczka, a „Słoneczka” spisały się na medal. Pokonały trasę bez większych trudności. Brawo Wy!!!

• Park Grzybowy

•       Na przełomie września i października nasi Przedszkolacy wybrali się z nauczycielami i rodzicami do miejscowości Piłka. Dzieci miały okazję zapoznać się ze ścieżką edukacyjno – przyrodniczą Parku Grzybowego, gdzie zgłębiły wiedzę przyrodniczą na temat grzybów jadalnych i trujących oraz zwierząt leśnych.

• Filharmonia Pomysłów

•       28.09. 2016 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z serii „Filharmonia Pomysłów”. Dzieci dowiedziały się, dlaczego nasze Morze Bałtyckie jest słone i dlaczego „wyrzuca” na brzeg bursztyny. Już nie możemy doczekać się następnego spotkania.

• Pyrek w Przedszkolu

•        23.09.2016 r. sierakowskie przedszkole odwiedził Pyrek, który sprawił wiele radości dzieciom. Wszystkie przedszkolaki pięknie wyrecytowały wiersz pt. „Pyrek to przyjaciel” i zaśpiewały piosenkę, że „Z Pyrkiem jest bezpieczniej”. Następnie wszystkie dzieci z zaliczały konkurencje sportowe, rysowały kredą na tarasie znaki drogowe, kolorowały Pyrka... no i przede wszystkim jeździły na rowerkach po oznakowanej trasie. Był to dzień pełen wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci dzieci.

• Święto Przedszkolaka

• 20.09.2016 r. odbyło się Święto Przedszkolaka. Wszyscy Przedszkolacy spotkali się na tarasie, gdzie odbyły się zabawy i pląsy integracyjne. W czasie uroczystości najmłodsze Dzieci zostały przyjęte do grona Przedszkolaków.  Na twarzy każdego dziecka gościł uśmiech.

• Piknik Rodzinny

•        Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się 16.09.2016 r. w ogrodzie przedszkolnym. Zabawa rozpoczęła się od tańca integracyjnego „Minionki” wszystkich uczestników. Następnie rodziców czekała niespodzianka w postaci pięknie odśpiewanej przez ich pociechy piosenki „Dla Was”. Dodatkowo każda z grup musiała zaprezentować swoje umiejętności wokalno – taneczne podczas występu z rodzicami, było naprawdę śmiesznie. Nie zabrakło także rywalizacji podczas rodzinnych konkurencji m.in.: obieranie jabłka na czas, budowanie wieży z klocków, napełnianie butelki wodą i wiele innych. Na zgłodniałych czekał punkt gastronomiczny, który oferował pyry z gzikiem, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz napoje. Dziękujemy za wspólną zabawę.

• Biesiada Rodzinna

•       Dnia 16 września 2016 roku o godzinie 17.00 zapraszamy Dzieci z Rodzicami
            na przedszkolny plac zabaw.

Prosimy zabrać ze sobą kosze piknikowe, kocyki i dobry humor. Gwarantujemy wesołą zabawę przy biesiadnych piosenkach.
            Zapraszamy!!!

• Spotkania z Rodzicami

•       Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Rodzicami, które odbędzie się dnia 07.09.2016 r.,o godz. 1700 w salach oddziałowych. Zostaną omówione sprawy organizacyjne grup.