• Święto Pluszowego Misia

•       W każdej sali wielkie wydarzenie, królowały misie pluszowe, w Święto Pluszowego Misia grupy: „Pomidorki” i „Jeżyki” przyłączyły się do wersji wysyłkowej Projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” - w podróż po polskich przedszkolach udał się Mały Miś, czekamy z niecierpliwością na kolejnych Gości.

Misiowa Mamo – Aneta Konefał – bardzo dziękujemy za wyróżnienie naszego przedszkola.

• 100-lecie Odzyskania Niepodległości

• Uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się w dostojnej atmosferze zgodnie z założeniami #dla niepodległej – biliśmy Rekord Dla Niepodległej w śpiewaniu Hymnu Polski. Uroczystość została poprzedzona tygodniem patriotycznym w związku z realizacją Ogólnopolskiego Projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

• Dzień Muzyki

• Dzień Muzyki zorganizowany przez panią Anię Weber dał nam możliwość, wraz ze swoimi gośćmi, udać się w krainę dźwięków i instrumentów.

• DEN

W Dzień Edukacji Narodowej pracownicy Przedszkola uczestniczyli w uroczystości przygotowanej przez „Pszczółki” i „Motylki”, dziękujemy za pamięć i życzenia.

Wszystkim Przedszkolakom w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo uśmiechu, zdrowia i wspaniałych przygód w przedszkolu.

• Poznajemy zawody

• W trakcie roku szkolnego dzieci będą rozwijać swoją wiedzę na temat zawodów z najbliższego środowiska lokalnego oraz zawodów Rodziców, jak również ich zainteresowań.

Fotorelacja z wystawy papug:

• Mobilne Laboratorium

• Przedszkolacy w tym roku będą uczestniczyć, co trzy – cztery miesiące, w spotkaniach

„Mobilne Laboratorium”. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem.

• Wrzesień....

• Rok szkolny 2018/2019 uważamy za otwarty, w tym roku mamy 11 oddziałów: Sówki, Jeżyki, Muchomorki, Żabki, Pszczółki, Motylki, Misie i Rybki, Pomidorki, Krasnale, Kangurki... przedszkole mieści się w trzech budynkach: dwóch na ulicy Przedszkolnej i jednym na ulicy Wronieckiej.

• Przedszkole Roku 2018

•       Jesteśmy dumni z faktu zajęcia II miejsca w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” na najlepsze Przedszkole Roku 2018 r., bardzo dziękujemy rodzicom za oddane głosy.

• Zajęcia adaptacyjne

•      Zapraszamy Dzieci Nowoprzyjęte wraz z Rodzicami na zajęcia adaptacyjne dnia 29.08.2018 roku o godz. 17.00. Zajęcia adaptacyjne odbędą się w budynkach przy ulicy Przedszkolnej 3.

Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze - dydaktyczne rozpoczynają się 03.09.2018 roku.

• Spotkanie organizacyjne

•       Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Rodzicami Dzieci Nowoprzyjętymi, które odbędzie się dnia 28.08.2018 r.,
            o godz. 1700 z Dyrektorem oraz wychowawcami w salach przedszkolnych tzw. budynku nowego. Zostaną omówione sprawy organizacyjne grup, Państwo zapoznani zostaną z dokumentacją obowiązującą w przedszkolu, odpłatnością, warunkami ubezpieczenia.

• Królowa w przedszkolu

•      Przedszkole „Przyjaciół Książki” odwiedziła królowa Elżbieta. Przedszkolacy w tym dniu odbyły podróż po Wielkiej Brytanii. Następnie dzieci 6 i 5-letnie wzięły udział w konkursie „I CAN SPEAK ENGLISH”.

• Zdrowie najważniejsze

•       Przedszkolacy na zdrowiu się znają….
            W przeprowadzonych potyczkach wzięły udział dzieci 6-letnie, zwyciężyły „Biedronki”, gratulacje!

• Dzień Kobiet

•      Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Kobietom Małym i Dużym: szczęścia, zdrowia, pomyślności, samych radosnych chwil, żadnych smutków, trudów, łez, niech się spełni to co chcesz!

• Balik, Bezpieczne ferie

•        Tuż przed feriami zimowymi odbył się bal karnawałowy, pani Ula dbała o dobrą zabawę i humor każdego uczestnika. Dodatkowo Pani Arleta Piechocka zorganizowała spotkanie „Bezpieczne ferie”, dzięki niemu wychowankowie mogli sobie utrwalić bezpieczne postawy i zachowania podczas zabaw zimowych.

• Królowa Zimy

•       Królowa Zimy – „Biedronki” i „Motylki” zaprosiły całą społeczność przedszkolną na przedstawienie o tematyce zimowej. Dekoracja oraz występ artystów budziły zachwycenie. Panie Katarzyna Woś oraz Sławomira Woitas – Rożek odniosły duży sukces wraz ze swoimi wychowankami.

• Dzień Babci i Dziadka

•       W styczniu, jest taki tydzień, kiedy w przedszkolu robi się bardzo gorąco – Dzień Babci i Dziadka – odbył się w każdej grupie. Dziadkowie mięli okazję obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów artystycznych. Miło nam było gościć tak Szacownych Gości.