Nawigacja

Środa 22.11.2017

liczba odwiedzin: 61551
 • Potrafimy wspierać

       Nasza kolejna akcja charytatywna – zbiórka pieniężna pod hasłem „Bogusz nie da się Battenowi” – uważana jest za sukces. Podczas zbiórki zebrano 2 448,30 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto bankowe Fundacji Rycerze i Księżniczki.
  Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i włączanie naszych dzieci w pomoc innym.
  Bankowi Spółdzielczemu w Sierakowie dziękujemy za zwolnienie z opłaty prowizji.

 • Pomagajmy

 •      W ramach realizacji programu czytelniczego „Przyjaciele książki  w przedszkolu gościł pan Robert Jędrzejczak – dyrektor Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie. Nasz gość przybliżył dzieciom 6-letnim historię powstania Państwa Polskiego. Przedszkolacy mogli wcielić w rolę średniowiecznego mieszkańca wsi. Dziękujemy za atrakcyjne zajęcia historyczne.

 •      „Awantura w lesie”, w ramach realizacji programu edukacji czytelniczej „Przyjaciele Książki”, to tytuł bajki czytanej Pszczółkom przez mamę Stasia, panią Honoratę Ogonowską - Chrobrowską. Dziękujemy!

 • Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas nauczyć czegoś pożytecznego,
  że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,
  że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

   

  Pracownikom Przedszkola życzenia składają
  WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI

 • Akcja KUP PAN SZCZOTKE


  Akcja KUP PAN SZCZOTKĘ dobiegła końca.

  Zebraliśmy 50 szczoteczek i 43 pasty do zębów. Wszystkim, którzy po raz kolejny włączyli się do akcji

  BARDZO DZIĘKUJEMY.

 •      

   

   W październiku tego roku dzieci z oddziałów

  „Nutki”, „Muchomorki”, „Krasnale” i „Kangurki”
  zostały przyjęte do grona  prawdziwych Przedszkolaków.

 •       29.09.2017 roku w oddziale „Motylki”, w  Dzień Chłopaka, odbył się również konkurs „Wiersze Jana Brzechwy”. Chętne dzieci recytowały wiersze pisarza. Gościliśmy komisję w skład której weszły niektóre babcie naszych pociech, za co bardzo dziękujemy, że znalazły Panie dla nas czas.

  Zadaniem Jury było wyłonić zwycięzcę konkursu, który/a będzie reprezentowała nasze przedszkole na konkursie poetyckim 13.10.2017 w domu Kultury w Sierakowie

  Po chwili skupienia i słuchania pięknej recytacji wierszy nastąpiła chwila poczęstunku i zabawy.

  Komisja wyłoniła trzy dziewczynki Milena Kaczmarek, Nikola Bober, Pola Szymanek. Milena Kaczmarek będzie reprezentowała przedszkole wierszem Entliczek – pentliczek J. Brzechwy.

  Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody oraz wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 •        25.09.2017 roku w „Słonecznej Dolinie”  grupa Nutki bawiła się wspólnie z rodzicami w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Dzieci piekły z rodzicami kiełbaski, a w międzyczasie uczestniczyły w wielu konkurencjach sportowych, wspaniale się przy tym bawiąc.  Gdy ziemniaki zostały wrzucone do ogniska i rozniósł się ich zapach -  poznały „Bajkę o ziemniaku”. Ziemniaki były pyszne. Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości. Monika Paś

 •        23.09.2017 r. w Górze odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka grupy „Słoneczek”. Gościliśmy na polu u Państwa Stańko. Mieliśmy okazje widzieć sprzęt do wykopywania ziemniaków. Samodzielnie zebraliśmy całą rajkę ziemniaków. Potem konsumowaliśmy upieczone ziemniaki w ognisku. Mimo niekorzystnej aury impreza doszła do skutku ale z pola wygonił nas deszcz.

 •     
        Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka chcielibyśmy Wam złożyć – wszystkim przedszkolakom – najserdeczniejsze życzenia – samych uśmiechów i  pogodnych dni.

 •      19.09.2017 roku „Motylki” wraz z grupą „Biedronek” uczestniczyły w wycieczce do Mniszek, do Centrum Edukacji Przyrodniczej i regionalnej. W tym dniu poznały dawne, niektóre już zapomniane zawody (bednarz, kowal), oraz poznały czynności domowe wykonywane zupełnie innymi urządzeniami np. dawne żelazka, tarki do prania, klamerki, sprzęt niezbędny do pracy w kuźni, u bednarza, u pszczelarza. Ponad to poznaliśmy wybrane gatunki zwierząt żyjących w naszych  pobliskich lasach, podczas pokonywania ścieżki przyrodniczej. Na koniec odbyły się warsztaty pszczelarskie (Motylki)  - wykonały świece z wosku pszczelego oraz garncarskie (Biedronki) ulepiły z gliny piękne wazony.

 •       13.09.2017 roku Jagódki wybrały się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Zwiedziły obiekt, poznały i utrwaliły nazwy zwierząt leśnych. Wraz z panią przewodnik Karoliną Ferenc przeszły ścieżką edukacyjną, gdzie utrwaliły nazwy drzew liściastych i innych roślin. Na zakończenie miło spędziły czas przy ognisku zajadajac pieczonego ziemniaka. Było super!

 •      
        „Kangurki”,  „Muchomorki” i „Krasnale” wybrały się na wizytę do Komisariatu Policji. Dzieci zapoznały się z pracą policjanta, utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

 • Listy dzieci

  W budynku tzw. Starego Przedszkola, przy ulicy Przedszkolnej 3, wywieszone są listy dzieci z podziałem na grupy.

 • Spotkanie z rodzicami

        Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Rodzicami, które odbędzie się dnia 07.09.2017 r.(czwartek),o godz. 1700 z wychowawcami w salach przedszkolnych. Zostaną omówione sprawy organizacyjne grup, Państwo zapoznani zostaną z dokumentacją obowiązującą w przedszkolu, odpłatnością, warunkami ubezpieczenia, nastąpi podpisanie umów.

 • Zajęcia adaptacyjne

       Zapraszamy Dzieci Nowoprzyjęte wraz z Rodzicami na zajęcia adaptacyjne dnia 30.08.2017 roku o godz. 17.00. Zajęcia adaptacyjne dla grup X, XI odbędą się na ulicy Bł. N. Putza, natomiast oddziały II oraz VI w budynkach przy ulicy Przedszkolnej 3.

     Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze - dydaktyczne rozpoczynają się 04.09.2017 roku.

 • Inforamcja dla Rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną od września

        Informujemy, że w zebraniu 23.05.2017 roku nie uczestniczyli wszyscy Rodzice dzieci nowoprzyjętych. W związku z powyższym będzie możliwość podpisania umowy cywlino – prawnej dnia 30.08.2017 r. na zajęciach adaptacyjnych.
        Nie podpisanie umowy, jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca z przedszkola dla dziecka.

 •      „Słoneczka” wspólnie z rodzicami i panią Agnieszką spędzały czas aktywnie, na sportowo. Najpierw wspólne rozgrywki na kręgielni w Sierakowie, następnie wycieczka do góry. Na miejscu odbył się piknik rodzinny połączony z pieczeniem kiełbasek, wspólnymi zabawami integracyjnymi dzieci, rodziców i dziadków. Pogoda dopisała. Było SUPER!

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Przyjaciół Książki
  64-410 Sieraków,
  ul. Przedszkolna 3
 • 61 29 52 152