Nawigacja

Sobota 23.09.2017

liczba odwiedzin: 53470
 • Listy dzieci

  W budynku tzw. Starego Przedszkola, przy ulicy Przedszkolnej 3, wywieszone są listy dzieci z podziałem na grupy.

 • Spotkanie z rodzicami

        Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Rodzicami, które odbędzie się dnia 07.09.2017 r.(czwartek),o godz. 1700 z wychowawcami w salach przedszkolnych. Zostaną omówione sprawy organizacyjne grup, Państwo zapoznani zostaną z dokumentacją obowiązującą w przedszkolu, odpłatnością, warunkami ubezpieczenia, nastąpi podpisanie umów.

 • Zajęcia adaptacyjne

       Zapraszamy Dzieci Nowoprzyjęte wraz z Rodzicami na zajęcia adaptacyjne dnia 30.08.2017 roku o godz. 17.00. Zajęcia adaptacyjne dla grup X, XI odbędą się na ulicy Bł. N. Putza, natomiast oddziały II oraz VI w budynkach przy ulicy Przedszkolnej 3.

     Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze - dydaktyczne rozpoczynają się 04.09.2017 roku.

 • Inforamcja dla Rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną od września

        Informujemy, że w zebraniu 23.05.2017 roku nie uczestniczyli wszyscy Rodzice dzieci nowoprzyjętych. W związku z powyższym będzie możliwość podpisania umowy cywlino – prawnej dnia 30.08.2017 r. na zajęciach adaptacyjnych.
        Nie podpisanie umowy, jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca z przedszkola dla dziecka.

 •      „Słoneczka” wspólnie z rodzicami i panią Agnieszką spędzały czas aktywnie, na sportowo. Najpierw wspólne rozgrywki na kręgielni w Sierakowie, następnie wycieczka do góry. Na miejscu odbył się piknik rodzinny połączony z pieczeniem kiełbasek, wspólnymi zabawami integracyjnymi dzieci, rodziców i dziadków. Pogoda dopisała. Było SUPER!

 •         02/03.06. 2017 r. grupa "Kotki" spędziła noc w przedszkolu. Zanim dzieci jednak poszły spać czekało ich całe popołudnie atrakcji. Zaczęliśmy od wyjścia na lody, potem odbyły się podchody, poszukiwanie "Skarbu" z użyciem latarek, a także Piżama Party do  godziny 2200. Wyczerpane po całym dniu dzieci zasnęły dość szybko 

        Myślę, że ta noc pozostanie ich  pamięci bardzo długo:)
  Karolina Klajn

 • Zapraszamy

 •       25.05. 2017 r. grupa „Kotki” świętowała Dzień Mamy. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej pod hasłem „Popołudnie z mamą”. Mamy wraz ze swoimi pociechami uczestniczyły w zabawach ruchowych, zabawach z chustą animacyjną, konkurencjach z balonem, piłeczkami, piórkiem itd. Na końcu każda mama zasłużyła na solidny masaż w wykonaniu swojego dziecka. Później dzieci zaśpiewały piosenkę, wyrecytowały wierszyk,  zatańczyły i wręczyły upominki. Po gimnastyce i zabawach czekał słodki poczęstunek w sali. Dziękuję wszystkim obecnym mamom za mile spędzone popołudnie.

  Karolina Klajn

 • 13.05.2017 r. „Kotki” wraz z rodzicami uczestniczyli w zorganizowanej wycieczce rowerowej do Tucholi przez panią Karolinę Klajn. Miło było spędzić wspólnie czas.

 •       W tym roku Dzień Strażaka świętowaliśmy przez dwa dni, 04.05.2017 r.  – inscenizacja pt. „O Maciusiu, który marzy, by w straży pożarnej służyć”, życzenia dla strażaków. Natomiast 05.05.2017 r. miały odbyć się wspólne ze Strażakami zabawy i gry dla dzieci, niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Tego dnia Panowie Strażacy spotkali się z dziećmi w salach, a następnie dzieci miały możliwość zwiedzania wozu strażackiego. Każdy oddział w przedszkolu otrzymał w prezencie zabawkowy wóz strażacki z bańkami.

  Dziękujemy pani Arlecie Piechockiej za zorganizowanie tego dnia naszym dzieciom.

 •       W ramach realizacji programu „Bezpiecznym krokiem przez przedszkole”, rodzice naszych wychowanków, pani Agnieszka Bogdan – Woźna oraz pan Dobiesław Fiszer przybliżyli przedszkolakom pracę pracownika ochrony fizycznej i mienia.

 •        12.04.2017 r. przedszkole odwiedziły króliczki, a z nimi przyszedł zając, który obdarował każde dziecko niespodzianką, radość była ogromna. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie nam tego dnia.

  Ponad to grupy "Misie" i "Jeżyki" realizowały Ogólnopolski projekt "Mały Miś i tradycje wielkanocne", w ramach którego: przygotowały trzy kartki świąteczne i wysłały do przedszkoli na terenie Polski, zostały przeprowadzone zajęcia n/t tradycji wielkanocnych w Polsce i innych krajach - "Wielkanocny stół", przedszkole wziąło udział w Międzynarodowm konkursie "Gdy myślę o Wielkanocny - wysłaliśmy wiersz i dwie prace plastyczne.

 •       07.04. 2017 roku nasze przedszkole odwiedził bardzo zabawny klaun, który sprawiał, iż ten dzień stał się dla wielu przedszkolaków wyjątkowy. Wraz z pierwszymi krokami naszego wesołego gościa pojawił się uśmiech i radość na buziach wszystkich dzieci. Wesoły klaun pokazał dzieciom wiele magicznych sztuczek m.in. połykał ogień,  wyczarowywał z cylindra wiele magicznych przedmiotów, sprawiał, że wiele z nich znikało na oczach dzieci, formował zwierzątka z balonów oraz wiele innych. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek,  balon oraz kolorowankę.

        Serdecznie dziękujemy Państwu Jakuszkom za zaproszenie klauna do przedszkola i zorganizowanie dla dzieci świetnej zabawy. Ten dzień na pewno pozostanie długo w pamięci naszych przedszkolaków. 

 •      05. 04.2017 roku,  w godzinach porannych odbył się Powiatowy Konkurs „Przedszkolaki zdolne dzieciaki”, gdzie młodzi utalentowani uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności w kategoriach: grupy przedszkolne oraz występy indywidualne. 
  Nasze dzieci zajęły następujące miejsca:
  II miejsce – Igor Grzebieta – (gra na instrumencie)  Przedszkole "Przyjaciół Książki"
  w Sierakowie
  III miejsce – Antonina Nowak – (gra na instrumencie) Przedszkole "Przyjaciół Książki"
  w Sierakowie
  Wyróżnienie – Alicja Malej – (recytacja wiersza)  Przedszkole "Przyjaciół Książki"
  w Sierakowie

  Gratulujemy!

 •       Dziękujemy za pomoc pani Helenie Cembrowacz za zorganizowanie spotkania z panem Rafałem Gajdą, ratownikiem medycznym.

        Każdy przedszkolak mógł spróbować swoich sił w praktycznym przeprowadzaniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. Spotkanie na długo zostanie w pamięci naszych dzieci.

 •       Wizyta Przedszkolaków w gabinecie stomatologicznym u Pani Anny Nawrockiej.
  Dzieci poznały gabinet, każdy mógł usiąść na fotelu i miał sprawdzone zęby. Pani doktor  wyjaśniła także dzieciom, że zęby tzw. 7 i 8 mają po dwa nerwy w środku, a 1 i 2 mają tylko jeden nerw.

 • Rekrutacja na rok 2017/2018

       

   

        Dnia 28.03.2017 r. na posiedzeniu Komisji Rekrutacyjnej wszystkie wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola zostały zakwalifikowane.

 •       „Dzień Motyla” tak Przedszkolacy świętowali Pierwszy Dzień Wiosny, po uroczystości przygotowanej przez dzieci  z oddziału „Motyki” i „Kotki” wraz z wychowawcami wybraliśmy się na długi spacer ulicami Sierakowa z kolorowymi balonami.

        Ponad to w naszej uroczystości brały udział dwa misie – Pani Misiowa oraz Miś Franek – z „Ogólnopolskiego Projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

 •        W grudniu nasze Przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” autorstwa pani Anety Konefał. Projekt ma na celu rozwijanie czytelnictwa i współpracę między przedszkolami. Patronem honorowym projektu jest Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michałek, Burmistrz Kolbuszowej pan Jan Zuba, ks. dr hab. Jan Niewęgłowski, prof. UKWS oraz Dorota Dziamska, pedagog.

         Dzieci już na początku zapoznały się z sylwetką Misia Bruno, który kocha czytanie i podróżowanie. Śladami w/w misia wyruszył z naszego Przedszkola Miś Jerzy. Zadaniem Jerzego jest odwiedzić dziewięć przedszkoli i punktów, bądź oddziałów przedszkolnych: Łęki  Szlacheckie, Gorlice, Żory, Strzelce, Łódź, Swojczany, Kwilcz, Świnoujście, Szczecin i wrócić do domu.

  W chwili obecnej Jerzy jest w drodze do Gorlic.

 •       16.03.2017 roku grupa „Słoneczek” wzięła udział w V Przeglądzie teatrzyków pt. „Baśniogród”. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały baśń pt. „Kopciuszek”. Mimo tremy przedstawienie udało się. Aktorzy spisali się na medal. Przegląd przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili. Grupa wróciła z licznymi nagrodami i niesamowitymi wrażeniami. Całe przedstawienie organizacyjne wspierały mamy, którym serdecznie dziękujemy.

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Przyjaciół Książki
  64-410 Sieraków,
  ul. Przedszkolna 3
 • 61 29 52 152