Nawigacja

Sobota 26.05.2018

liczba odwiedzin: 84481
 • Zapraszamy

  Zapraszamy - Obrazek 1

 •  

       19.03.2018 r. „Muchomorki” i „Kangurki” wybrały się do kina we Wronkach na bajkę "Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska". 

   

  Zapraszamy do  naszej galerii, w niej zdjęcia z zajęć otwartych...

 •      Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Kobietom Małym i Dużym: szczęścia, zdrowia, pomyślności, samych radosnych chwil, żadnych smutków, trudów, łez, niech się spełni to co chcesz!
   

 •        Tuż przed feriami zimowymi odbył się bal karnawałowy, pani Ula dbała o dobrą zabawę i humor każdego uczestnika. Dodatkowo Pani Arleta Piechocka zorganizowała spotkanie „Bezpieczne ferie”, dzięki niemu wychowankowie mogli sobie utrwalić bezpieczne postawy i zachowania podczas zabaw zimowych.

   

   

 •       Królowa Zimy – „Biedronki” i „Motylki” zaprosiły całą społeczność przedszkolną na przedstawienie o tematyce zimowej. Dekoracja oraz występ artystów budziły zachwycenie. Panie Katarzyna Woś oraz Sławomira Woitas – Rożek odniosły duży sukces wraz ze swoimi wychowankami.

 •       W styczniu, jest taki tydzień, kiedy w przedszkolu robi się bardzo gorąco – Dzień Babci i Dziadka – odbył się w każdej grupie. Dziadkowie mięli okazję obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów artystycznych. Miło nam było gościć tak Szacownych Gości.

 •        Jak co roku, tak i w tym Przedszkole włączyło się w pracę Sztabu Sieraków – 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaprezentowały się dzieci z grup „Pszczółki” i „Słoneczka”, bardzo dziękujemy za aplauz.

 •      Na początku grudnia w grupie „Nutek” gościli Rodzice na zajęciach otwartych, mięli okazję zobaczyć swoje dzieci podczas życia przedszkolnego, później wspólnie dekorowano pierniki.

 • Zbiórka makulatury

  Zbiórka makulatury - Obrazek 1

   Zbiórka MAKULATURY 23.11.2017r. - WYNIKI

   

  Lp.

  Nazwa grupy

  Ilość (kg)

  1.       

  POMIDORKI

  391

  2.       

  PSZCZÓŁKI

  374

  3.       

  KANGURKI

  196

  4.       

  MOTYLKI

  173

  5.       

  JAGÓDKI

  160

  6.       

  SŁONECZKA

  154

  7.       

  BIEDRONKI

  93

  8.       

  ŻABKI

  74

  9.       

  NUTKI

  54

  10.   

  MUCHOMORKI

  45

  11.   

  KRASNALE

  24

   

  Dodatkowo anonimowy darczyńca przekazał 1000 kg  makulatury.

   

  Razem zebrano: 2738 kg

 • Święto Pluszowego Misia - Obrazek 1      Dzień Pluszowego Misia w tym roku odbył się hucznie, najpierw cała społeczność przedszkolna spotkała się w sali gimnastycznej, tam wspólnie poznaliśmy historię Światowego Dnia Pluszowego Misia. Później były występy grupy „Pomidorki” i na samym końcu wielkie pożegnanie i życzenia szczęśliwej podróży dla Misia Klemensa, który wyrusza w podróż po Polsce.

         Nasze Przedszkole bierze po raz drugi udział w Ogólnopolskim projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” autorstwa Anety Konefał, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami.

 •       10.11.2017 roku, „Jestem dumny, że jestem Polakiem”, panie: Katarzyna Filipiec – Woś, Urszula Nowak oraz Joanna Taczanowska, grupa „Biedronki” przybliżyły dzieciom historię Polski – odzyskania niepodległości. Uroczystość miała charakter podniosły, następnie przedszkolacy przeszli pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicz.

 • Dzień Postaci z bajki

       

        07.11.2017 roku dzieci z grupy „Motylki”, wraz z paniami, zaprosiły wszystkie dzieci na przedstawienie w związku z „Bajkowym dniem” obchodzonym w naszym przedszkolu. „Motylki” zaprezentowały swoje zdolności i umiejętności taneczno – wokalno – recytatorskie.  

 •       23.10.2017 roku do naszego przedszkola przyjechał pan leśniczy, który spotkał się grupami "Muchomorki", "Krasnale" i "Kangurki". Leśniczy opowiadał dzieciom, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy oraz porozmawiał z dziećmi o grzybach jadalnych i trujących. Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi za tak miłe i cenne spotkanie. 

 • Potrafimy wspierać

       Nasza kolejna akcja charytatywna – zbiórka pieniężna pod hasłem „Bogusz nie da się Battenowi” – uważana jest za sukces. Podczas zbiórki zebrano 2 448,30 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto bankowe Fundacji Rycerze i Księżniczki.
  Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i włączanie naszych dzieci w pomoc innym.
  Bankowi Spółdzielczemu w Sierakowie dziękujemy za zwolnienie z opłaty prowizji.

 • Pomagajmy

  Pomagajmy - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 •      W ramach realizacji programu czytelniczego „Przyjaciele książki  w przedszkolu gościł pan Robert Jędrzejczak – dyrektor Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie. Nasz gość przybliżył dzieciom 6-letnim historię powstania Państwa Polskiego. Przedszkolacy mogli wcielić w rolę średniowiecznego mieszkańca wsi. Dziękujemy za atrakcyjne zajęcia historyczne.

 •      „Awantura w lesie”, w ramach realizacji programu edukacji czytelniczej „Przyjaciele Książki”, to tytuł bajki czytanej Pszczółkom przez mamę Stasia, panią Honoratę Ogonowską - Chrobrowską. Dziękujemy!

 • Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas nauczyć czegoś pożytecznego,
  że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,
  że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

   

  Pracownikom Przedszkola życzenia składają
  WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI

 • Akcja KUP PAN SZCZOTKE

  Akcja KUP PAN SZCZOTKE - Obrazek 1


  Akcja KUP PAN SZCZOTKĘ dobiegła końca.

  Zebraliśmy 50 szczoteczek i 43 pasty do zębów. Wszystkim, którzy po raz kolejny włączyli się do akcji

  BARDZO DZIĘKUJEMY.

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Przyjaciół Książki
  64-410 Sieraków,
  ul. Przedszkolna 3
 • 61 29 52 152