Nawigacja

Piątek 23.02.2018

liczba odwiedzin: 70573
 •      Na początku grudnia w grupie „Nutek” gościli Rodzice na zajęciach otwartych, mięli okazję zobaczyć swoje dzieci podczas życia przedszkolnego, później wspólnie dekorowano pierniki.

 • Zbiórka makulatury

  Zbiórka makulatury - Obrazek 1

   Zbiórka MAKULATURY 23.11.2017r. - WYNIKI

   

  Lp.

  Nazwa grupy

  Ilość (kg)

  1.       

  POMIDORKI

  391

  2.       

  PSZCZÓŁKI

  374

  3.       

  KANGURKI

  196

  4.       

  MOTYLKI

  173

  5.       

  JAGÓDKI

  160

  6.       

  SŁONECZKA

  154

  7.       

  BIEDRONKI

  93

  8.       

  ŻABKI

  74

  9.       

  NUTKI

  54

  10.   

  MUCHOMORKI

  45

  11.   

  KRASNALE

  24

   

  Dodatkowo anonimowy darczyńca przekazał 1000 kg  makulatury.

   

  Razem zebrano: 2738 kg

 • Święto Pluszowego Misia - Obrazek 1      Dzień Pluszowego Misia w tym roku odbył się hucznie, najpierw cała społeczność przedszkolna spotkała się w sali gimnastycznej, tam wspólnie poznaliśmy historię Światowego Dnia Pluszowego Misia. Później były występy grupy „Pomidorki” i na samym końcu wielkie pożegnanie i życzenia szczęśliwej podróży dla Misia Klemensa, który wyrusza w podróż po Polsce.

         Nasze Przedszkole bierze po raz drugi udział w Ogólnopolskim projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” autorstwa Anety Konefał, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami.

 •       10.11.2017 roku, „Jestem dumny, że jestem Polakiem”, panie: Katarzyna Filipiec – Woś, Urszula Nowak oraz Joanna Taczanowska, grupa „Biedronki” przybliżyły dzieciom historię Polski – odzyskania niepodległości. Uroczystość miała charakter podniosły, następnie przedszkolacy przeszli pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicz.

 • Dzień Postaci z bajki

       

        07.11.2017 roku dzieci z grupy „Motylki”, wraz z paniami, zaprosiły wszystkie dzieci na przedstawienie w związku z „Bajkowym dniem” obchodzonym w naszym przedszkolu. „Motylki” zaprezentowały swoje zdolności i umiejętności taneczno – wokalno – recytatorskie.  

 •       23.10.2017 roku do naszego przedszkola przyjechał pan leśniczy, który spotkał się grupami "Muchomorki", "Krasnale" i "Kangurki". Leśniczy opowiadał dzieciom, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy oraz porozmawiał z dziećmi o grzybach jadalnych i trujących. Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi za tak miłe i cenne spotkanie. 

 • Potrafimy wspierać

       Nasza kolejna akcja charytatywna – zbiórka pieniężna pod hasłem „Bogusz nie da się Battenowi” – uważana jest za sukces. Podczas zbiórki zebrano 2 448,30 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto bankowe Fundacji Rycerze i Księżniczki.
  Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i włączanie naszych dzieci w pomoc innym.
  Bankowi Spółdzielczemu w Sierakowie dziękujemy za zwolnienie z opłaty prowizji.

 • Pomagajmy

  Pomagajmy - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 •      W ramach realizacji programu czytelniczego „Przyjaciele książki  w przedszkolu gościł pan Robert Jędrzejczak – dyrektor Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie. Nasz gość przybliżył dzieciom 6-letnim historię powstania Państwa Polskiego. Przedszkolacy mogli wcielić w rolę średniowiecznego mieszkańca wsi. Dziękujemy za atrakcyjne zajęcia historyczne.

 •      „Awantura w lesie”, w ramach realizacji programu edukacji czytelniczej „Przyjaciele Książki”, to tytuł bajki czytanej Pszczółkom przez mamę Stasia, panią Honoratę Ogonowską - Chrobrowską. Dziękujemy!

 • Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas nauczyć czegoś pożytecznego,
  że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,
  że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

   

  Pracownikom Przedszkola życzenia składają
  WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI

 • Akcja KUP PAN SZCZOTKE

  Akcja KUP PAN SZCZOTKE - Obrazek 1


  Akcja KUP PAN SZCZOTKĘ dobiegła końca.

  Zebraliśmy 50 szczoteczek i 43 pasty do zębów. Wszystkim, którzy po raz kolejny włączyli się do akcji

  BARDZO DZIĘKUJEMY.

 • Pasowanie na przedszkolaka - Obrazek 1     

   

   W październiku tego roku dzieci z oddziałów

  „Nutki”, „Muchomorki”, „Krasnale” i „Kangurki”
  zostały przyjęte do grona  prawdziwych Przedszkolaków.

 • Dzień Chłopaka z Janem Brzechwą - Obrazek 1      29.09.2017 roku w oddziale „Motylki”, w  Dzień Chłopaka, odbył się również konkurs „Wiersze Jana Brzechwy”. Chętne dzieci recytowały wiersze pisarza. Gościliśmy komisję w skład której weszły niektóre babcie naszych pociech, za co bardzo dziękujemy, że znalazły Panie dla nas czas.

  Zadaniem Jury było wyłonić zwycięzcę konkursu, który/a będzie reprezentowała nasze przedszkole na konkursie poetyckim 13.10.2017 w domu Kultury w Sierakowie

  Po chwili skupienia i słuchania pięknej recytacji wierszy nastąpiła chwila poczęstunku i zabawy.

  Komisja wyłoniła trzy dziewczynki Milena Kaczmarek, Nikola Bober, Pola Szymanek. Milena Kaczmarek będzie reprezentowała przedszkole wierszem Entliczek – pentliczek J. Brzechwy.

  Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody oraz wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 •        25.09.2017 roku w „Słonecznej Dolinie”  grupa Nutki bawiła się wspólnie z rodzicami w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Dzieci piekły z rodzicami kiełbaski, a w międzyczasie uczestniczyły w wielu konkurencjach sportowych, wspaniale się przy tym bawiąc.  Gdy ziemniaki zostały wrzucone do ogniska i rozniósł się ich zapach -  poznały „Bajkę o ziemniaku”. Ziemniaki były pyszne. Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości. Monika Paś

 •        23.09.2017 r. w Górze odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka grupy „Słoneczek”. Gościliśmy na polu u Państwa Stańko. Mieliśmy okazje widzieć sprzęt do wykopywania ziemniaków. Samodzielnie zebraliśmy całą rajkę ziemniaków. Potem konsumowaliśmy upieczone ziemniaki w ognisku. Mimo niekorzystnej aury impreza doszła do skutku ale z pola wygonił nas deszcz.

 •  Dzień Przedszkolaka - Obrazek 1   
        Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka chcielibyśmy Wam złożyć – wszystkim przedszkolakom – najserdeczniejsze życzenia – samych uśmiechów i  pogodnych dni.

 •      19.09.2017 roku „Motylki” wraz z grupą „Biedronek” uczestniczyły w wycieczce do Mniszek, do Centrum Edukacji Przyrodniczej i regionalnej. W tym dniu poznały dawne, niektóre już zapomniane zawody (bednarz, kowal), oraz poznały czynności domowe wykonywane zupełnie innymi urządzeniami np. dawne żelazka, tarki do prania, klamerki, sprzęt niezbędny do pracy w kuźni, u bednarza, u pszczelarza. Ponad to poznaliśmy wybrane gatunki zwierząt żyjących w naszych  pobliskich lasach, podczas pokonywania ścieżki przyrodniczej. Na koniec odbyły się warsztaty pszczelarskie (Motylki)  - wykonały świece z wosku pszczelego oraz garncarskie (Biedronki) ulepiły z gliny piękne wazony.

 •       13.09.2017 roku Jagódki wybrały się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Zwiedziły obiekt, poznały i utrwaliły nazwy zwierząt leśnych. Wraz z panią przewodnik Karoliną Ferenc przeszły ścieżką edukacyjną, gdzie utrwaliły nazwy drzew liściastych i innych roślin. Na zakończenie miło spędziły czas przy ognisku zajadajac pieczonego ziemniaka. Było super!

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Przyjaciół Książki
  64-410 Sieraków,
  ul. Przedszkolna 3
 • 61 29 52 152