• Jak to u nas jest....

•       Przedszkole Przyjaciół Książki przy ulicy Przedszkolnej 3 w Sierakowie składa się z trzech budynków: „starego” i „nowego”, otoczonych dużym ogrodem oraz oddziału, który znajduje się na
          ul. Wronieckiej 25.
                Czynne jest w godzinach od 630 do 1600. Dobrą stroną naszej lokalizacji jest oddalenie od ruchliwych ulic miasta, a jednocześnie łatwe dotarcie do placówki.

Budynek „nowego przedszkola” funkcjonuje od 1977 roku i znajduje się w nim pięć sal wyposażonych zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami dzieci 3, 4, 5 i 6–letnich.
                Sale posiadają łazienki dostosowane do wieku dzieci.
          W przedszkolu działa kuchnia serwująca 3 świeżo przygotowane posiłki. Budynek wyposażony jest w wygodny hol, szatnię i zaplecze administracyjne. Tutaj mieści się sala gimnastyczna, w której odbywają się zajęcia ruchowe prowadzone przez wychowawców. Na piętrze znajduje się gabinet logopedyczny.
                W „starym przedszkolu” obecnie znajdują się trzy oddziały przedszkolne.
          Trzeci oddział przy ul.Wronieckiej mieści 3 oddziały przedszkolne oraz salę gimnastyczno - multimedialną.

Oferta przedszkola wzbogacona jest o zajęcia dodatkowe takie jak: gimnastyka korekcyjna, zajęcia z terapii korekcyjno - kompensacyjnej, logopedii, zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, czy zajęć rewalidacyjnych. W ramach realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego w przedszkolu odbywają się zajęcia z języka angielskiego oraz religii dla dzieci 4, 5 i 6-letnich.
                Zarówno w nowym jak i starym budynku, pomieszczenia dydaktyczne i gospodarcze mieszczą się na parterze i piętrze. Oddział przy ul. Wronieckiej również posiada wspaniale wyposażone sale i pomieszczenia gospodarcze znajdujące się na parterze.

Przy obu budynkach znajdują się plac zabaw dla dzieci oraz boisko do piłki nożnej. Oddział przy ul. Wronieckiej mieści się blisko boiska "ORLIK", Zespołu Szkół oraz Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów, z którym nasze przedszkole prowadzi cudowną współpracę.

Obecnie do naszego przedszkola uczęszcza 257 dzieci w wieku od 3-6 lat. Dzieci są pod profesjonalną opieką, wykształconej i doświadczonej kadry pedagogicznej, oraz troskliwego i życzliwego personelu obsługowego.