Środa 22.11.2017

Jak to u nas jest....

Przedszkole Przyjaciół Książki przy ulicy Przedszkolnej 3 w Sierakowie składa się z dwóch budynków: „starego” i „nowego”, otoczonych dużym ogrodem.
      Czynne jest w godzinach od 630 do 1600. Dobrą stroną naszej lokalizacji jest oddalenie od ruchliwych ulic miasta, a jednocześnie łatwe dotarcie do placówki.

Budynek „nowego przedszkola” funkcjonuje od 1977 roku i znajduje się w nim pięć sal wyposażonych zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami dzieci 3, 4, 5 i 6–letnich.
      Sale posiadają łazienki dostosowane do wieku dzieci.
W przedszkolu działa kuchnia serwująca 3 świeżo przygotowane posiłki. Budynek wyposażony jest w wygodny hol, szatnię i zaplecze administracyjne. Tutaj mieści się sala gimnastyczna, w której odbywają się zajęcia ruchowe prowadzone przez wychowawców.
Na piętrze znajduje się gabinet logopedyczny.

W „starym przedszkolu” obecnie znajdują dwa oddziały przedszkolne.
     Oferta przedszkola wzbogacona jest o zajęcia dodatkowe – kółka zainteresowań: plastyczne, sportowe, teatralno - taneczne oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. W ramach realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego w przedszkolu odbywają się zajęcia z języka angielskiego oraz religii dla dzieci 4, 5 i 6-letnich.
      Zarówno w nowym jak i starym budynku pomieszczenia dydaktyczne i gospodarcze mieszczą się na parterze i piętrze.
Przy budynku znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz boisko do piłki nożnej.
      Od 01.03.2014 r. budynek przy ul. Bł. N. Putza 24 zaadoptowano na przedszkole, w związku z realizacją Projektu "Moje sierakowskie przedszkole szansą na rozwój i funkcjonowanie w "Wiellkim Świecie"".

Placówka posiada 270 miejsc dla dzieci w wieku od 3-6 lat. Na dzieci czeka profesjonalnie wykształcona i doświadczona kadra oraz opiekuńczy, troskliwy i życzliwy personel obsługowy.

• Przedszkole Przyjaciół Książki
    64-410 Sieraków,